majo@taneculice.sk 00421 907 065 716
Tancujem…
July 21, 2017
0

Kedysi som prijal umelecké meno Majo “FloorRipper”. Čo v preklade znamená, ten ktorý trhá parkety. Ako to vlastne celé vzniklo? Neviem presne, spomínam si len ako mi rodina hovorila, z teba bude “taký parketový lev”, “drak salónov”. Hovoril som si, hmmm, to je zaujimavé, čo ich k tomu motivovalo aby ma takto nazvali. Že by som tancoval tak oduševnene, až roztrhnem podlahu? Som vyučený technik počítačových sietí, ale v srdci som tanečník, tréner a manažér. Postupom času som dospel k poznaniu, že človek, by mal mať ešte niečo iné okrem svojej práce, školy, či zamestnania. Vlastnú víziu, projekt, záľubu, ktorú je ochotný robiť celý deň bez ohľadu na čas. Je v prúde a čas mu plynie ako voda. Máte niečo také?

Aká je vaša vášeň?

Ja som svoju vášeň objavil v tanci.Milujem Electric-boogie a Locking. Začalo to ešte na základnej škole, bol som asi druhák, boli sme v škole prírode a mali sme pripraviť program na karneval. Rozmýšľal som, aká postavička ja budem? Veď princezná som bol vlani. Potom ma napadlo! Dám si maskáčový klobúčik, slnečné okuliare, a pozlátenú umelú reťaz.  Zverbobal som dvoch kamarátov. My budeme skupina, chápeš? Akože RUN DMC. Zobral som starý páskový magnetofón  a nacvičili malú choreografiu. Vystúpikli sme zožali sme úspech. Bolo to skvelé. Lenže ja som chcel tancovať ďalej, dalšiu a dalšiu choreografiu. Oni mi vraveli: “prestaň, už nie je karneval, je to trápne”.  Povedal som si, oni sú nejakí divní, prečo nechcú tancovať? Cítil som sa zranený a smutný. Lenže to som ešte nevedel, že iný som vlastne ja!

Prestrih. Som na svadbe svojej sesternice. Posunuli sme sa v čase Píšu sa 90te roky a v hitparádach letí BackStreetBoys. Dj tam pustí,  Get Down…  Malý Majko sa hodí na  kolená na parket a pekne to tam poutiera. Odchádzam s blaženým úsmevom.  No a vtedy sa vo mne zrodil malý exibicionista!

Všetko dobré, čo sa mi v mojom živote stalo sa mi stalo cez tanec.

  • spoznal som svoje prvé lásky
  • našiel som si najlepších kamarátov s ktorými som ako pokrvní bratia dodnes
  • V Írsku som tancoval na ulici, vďaka tomu si ma všimli a dostal som pracovnú ponuku
  • Pocestoval som svet, od Londýna, Viedeň, frankfurt až po Los Angeles
  • zúčastnil som sa natáčaní videoklipov, komparzov

Tanec používam ako spoločnú tému, ako komunikačný kanál, cez ktorý nadväzujem priateľstvá a vzťahy. Zvýšil som si sebavedomie a ľahšie sa mi komunikuje so ženami.

Dnes vediem projekt Tanec Ulice. Pomáham ľuďom tancovať, lebo verím, že tanec vytvára príležitosti. príležitosti spoznať lásky, nájsť si skupinu ľudí, ktorí sú na podobnej “vlne” ako ja, príležitosti vycestovať. Moja vízia do budúcnosti je stať sa tanečným terapeutom. Cez fyzický pohyb a telo chcem pomôcť ľuďom k posunu ich duševného a psychického sveta.

Tanec dáva obyčajným ľuďom z ulice, ľuďom ako som ja, možnosť  na zmenu v živote.

Leave a Reply