majo@taneculice.sk 00421 907 065 716
Spolupráca s Miguleom Méndezom
November 9, 2022
0

Chystá sa nová spoluráca s človekom, ktorý priniesol latino na Slovensko!

 

Miguel 1. novembra 1985 založil súbor zložený z vtedajších študentov z rôznych krajín Latinskej Ameriky, ktorí rovnako ako ja prišli študovať do Československa. Názov súboru bol Sabor Latino (Latinskoamerická chuť v preklade). Po zmene politického systému v novembri 1989 (Nežná revolúcia) súbor prestal fungovať, čo ho prinútilo si založiť nový súbor, ale tentokrát sa rozhodol venovať sa mladým ľuďom zo Slovenska. A tak 24. marca 1990 v priestoroch terajšieho Unique Club v Mlynskej Doline v Bratislave  otvoril súbor menom Latino Flash. Vtedy bol ešte štvrtákom na Obchodnej fakulte na Ekonomickej Univerzite. Skupina Sabor Latino vystupovala po celej Slovenskej republike, čím splnila jeden z jeho  cieľov: oboznámiť ľudí zo Slovenska s kultúrou Latinskej Ameriky.

Špecializuje sa na folklórne a populárne tance Latinskej Ameriky a oboznamuje s kultúrou a zvyklosťami tohto regiónu.
Akadémia tanca už počas svojej existencie účinkovala na rôznych kultúrno-spoločenských a benefičných podujatiach po celej Slovenskej republike.

Od roku 2000 organizuje Fiesta Latina Miguela Méndeza na Bratislavskom korze, čo je jedna zo sprievodných akcií Kultúrneho leta v hlavnom meste Slovenskej republiky. Na tomto podujatí sa zúčastňuje viac ako 10-tisíc divákov. Program má neziskový charakter a robím ho, lebo vie, že na Slovensku vzrástol záujem a dopyt po našej kultúre a tradíciách. Je to efektívna forma popularizovať a šíriť kultúru Latinskej Ameriky na Slovensku.

Leave a Reply